نشست با مدیرکل امور اقتصادی و داریی در خصوص ساختمان مرکز رشد واحد های فناور قاین برگزار شد

نشست با مدیرکل امور اقتصادی و داریی در خصوص ساختمان مرکز رشد واحد های فناور قاین برگزار شد

به گزارش مرکز رشد واحدهای فناور قاین صبح  شنبه مورخ99/12/2  دکتر ناصری ریاست پارک علم و فناوری خراسان جنوبی ،مهندس حاجی زاده معاونت پارک و همچنین مهندس وثوقی مدیر مرکز رشد واحد های فناور قاین به همراه جناب آقای قرائی ریاست محترم شورای اسلامی استان خراسان جنوبی با جناب آقای جعفری مدیر کل محترم اقتصاد و دارایی استان خراسان جنوبی دیدار کردند .

در این نشست که با هدف رفع مشکل ساختمان مرکز رشد واحد های فناور قاین برگزار گردید قرائی رئیس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی ضمن تقدیر از مدیر کل محترم اقتصاد و دارایی استان فعالیت های مرکز رشد قاین را مطلوب و قابل تقدیر دانست و از مدیر کل محترم درخواست تسهیل در روند واگذاری ساختمان جهاد به پارک علم و فناوری خراسان جنوبی را کرد .

دکتر محمدعلی ناصری رئیس پارک ضمن  قدردانی از حسن توجه ایشان به مقوله فناوری عنوان کرد : هر چند این استان به لحاظ جغرافیای و اقلیمی و حتی از منظر توسعه جزو مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور می باشد، لکن به لحاظ تربیت و پرورش نیروی انسانی متخصص و متعهد همواره سرامد بوده است. ناصری پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد را به عنوان نقطه عطف اقتصاد پایدار و پاشنه آشیل مقابله با تحریم ها برشمرد و گفت امروزه با ظهور دانشگاه های نسل 3 حرکت به سمت تبدیل علم تولید شده در دانشگاه ها به محصولات کاربردی و ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش یک نیاز ضروری برای پیشرفت است. وی تشریح نمود که تنها شرکتی از 110 عنوان حمایتی موجود در پارکها و مراکز رشد میتواند استفاده کند که حتما در ساختمان متعلق به پارک مستقر باشد و در غیر این صورت کوچکترین حمایتی از وی قابل انجام نیست.

در ادامه ناصری اذعان داشت که بر اساس آیین نامه راه اندازی پارک ها و مراکز رشد که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ گردیده، تامین کلیه زیرساختهای مورد نیاز اولیه به ویژه ساختمان بر عهده متولیان استان بوده است. وی با بیان اینکه کلیه اعتبارات پارک باید صرف حمایت از شرکتها و واحدهای فناور شود لکن عدم تامین زیرساخت در استان موجب شده که هزینه زیادی جهت مرتفع کردن این مهم مصروف گردد. ناصری افزود : مرکز رشد شهرستان قاین به نسبت شرایط موجود، با کمترین امکانات و حمایت های انجام شده از سوی متولیان شهرستانی بالاترین تعداد شرکتهای دانش بنیان و فناور را تحت حمایت خود گرفته و در برحه ای تعداد شرکتهای دانش بنیان آن از بیرجند و یا حتی از برخی استانها در سطح کشور نیز بیشتر بود. در شهرستانهای طبس و فردوس مشکل تامین زیرساخت با خرید ساختمان مورد نیاز برای مراکز رشد آن شهرستانها مرتفع گردیده لکن این مسئله در قاین کماکان در کش و قوص مشکلات است و این در حالی است که با پیگیریهای مجدانه توانسته ایم موافقت اصولی این مرکز را تا سال 1400 تمدید نماییم و پس از آن منوط به تامین ساختمان برای استقرار واحدهای و شرکتهای فناور و دانش بنیان گردیده است وی در پایان از مدیر محترم اقتصاد و دارایی تسهیل در روند واگذاری ساختمان فعلی مرکز رشد قاین را خواستار شد.

وثوقی مدیر مرکز رشد واحد های فناور قاین نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش مختصری از فعالیت های صورت گرفته در این مجموعه علم و فناوری ،طولانی شدن پروسه واگذاری ساختمان به این مرکز را بزرگترین مشکل بر شمرد و عنوان کرد با رفع این مشکل میتوان با تمرکز بیشتری از فناوران مستقر در مرکز حمایت نمود.

مدیر کل محترم اقتصاد و دارایی استان  ضمن خوش آمد به حاضرین در جلسه اظهار داشت که جهت حل مشکل مرکز رشد قاین از طرق مختلف و پیگیری از نهادهای متولی، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد نمود.

نظرات

تاکنون نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری تان شوید و یا ثبت نام کنید.

اطلاعیه ها

نگاهی گذرا به زندگی خواجه نصیـرالدیـن طوسی به همراه تصاویری از محل زندگیش در قاین
آگهی فراخوان شناسایی و جذب کلینیک کسب و کار خراسان جنوبی
فراخوان جذب امریه سربازی در پارک علم و فناوری خراسان جنوبی
کارگاه آموزشی بازاریابی و فروش